zarzadzenie_16_2012

 

ZARZĄDZENIE NR 16/2012

STAROSTY SEJNEŃSKIEGO

z dnia 30 listopada 2012r.

zmieniające zarządzenie w sprawie Regulaminu Pracy Starostwa Powiatowego w Sejnach

  

Na podstawie art. 104- 1043 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.), art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.) oraz art. 42 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458 z późn. zm.) zarządza się, co następuje:

§ 1. W Regulaminie Pracy Starostwa Powiatowego w Sejnach, stanowiącym załącznik
do Zarządzenia Nr 22/2009 Starosty Sejneńskiego z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie Regulaminu Pracy Starostwa Powiatowego w Sejnach wprowadza się następujące zmiany:

  1. § 42 ust. 5 otrzymuje brzmienie:

„§ 42 ust. 5. Urlopu niewykorzystanego w danym roku kalendarzowym udziela się pracownikowi najpóźniej do dnia 30 września następnego roku kalendarzowego; nie dotyczy to części urlopu udzielanego na żądanie (zgodnie z art. 1672 Kodeksu pracy).”

  1. § 55 otrzymuje brzmienie:

„§ 55. Wynagrodzenie za pracę wypłacane jest  w dniu 25-go każdego miesiąca, z wyjątkiem miesiąca grudnia, w którym wynagrodzenie wypłacane jest w dniu 20-go. Jeżeli dzień wypłaty wynagrodzenia wypada w dniu wolnym od pracy wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym. Po wyrażeniu  przez pracownika zgody  na piśmie wynagrodzenie  wypłacane będzie na konto bankowe.”

  1. § 65 otrzymuje brzmienie:

„§ 65. 1.  Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w trybie i na zasadach określonych przepisami prawa.

2. Odbycie instruktażu ogólnego i stanowiskowego pracownik potwierdza na piśmie.

3. Po przeprowadzonych konsultacjach z przedstawicielami pracowników oraz pracownika ds. BHP ustalono częstotliwość i czas trwania szkoleń w dziedzinie BHP:

1) Szkolenie okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych będzie przeprowadzane nie rzadziej niż raz na trzy lata.

2) Szkolenie okresowe pracodawców i osób kierujących pracownikami przeprowadza się nie rzadziej niż raz na pięć lat, zaś pracowników administracyjno-biurowych - nie rzadziej niż raz na sześć lat.

3) Czas trwania szkolenia okresowego pracodawców i innych osób kierujących pracownikami wynosi minimum 16 godzin w godzinach lekcyjnych trwających 45 minut.

4) Czas trwania szkolenia okresowego pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych wynosi minimum 8 godzin w godzinach lekcyjnych trwających 45 minut.

5) Czas trwania szkolenia okresowego pracowników administracyjno-biurowych wynosi minimum 8 godzin w godzinach lekcyjnych trwających 45 minut.

6) Czas trwania szkolenia wstępnego (instruktaż ogólny) dla wszystkich osób, które rozpoczynają pracę w zakładzie pracy wynosi minimum 3 godziny.

7) Czas trwania instruktażu stanowiskowego dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach administracyjno-biurowych wynosi minimum 2 godziny w godzinach lekcyjnych trwających 45 minut, dla pozostałych stanowisk - minimum 8 godzin w godzinach lekcyjnych trwających 45 minut.”

  1. § 73 otrzymuje brzmienie:

§ 73. 1.  Pracodawca zobowiązany jest do poinformowania pracownika o ryzyku zawodowym, czynnikach uciążliwych, szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia i zasadach ochrony przed zagrożeniami oraz metodach ich ograniczania przed dopuszczeniem do określonej pracy.

2. Informowanie o ryzyku zawodowym odbywa się na szkoleniu wstępnym BHP dla pracowników nowo zatrudnionych poprzez omówienie zagrożeń oraz metod ich ograniczania z pracownikiem odpowiedzialnym za sprawy bhp oraz przekazanie do przeczytania kart informacji o ryzyku zawodowym, z którą pracownik  się zapoznaje i potwierdza własnoręcznym podpisem.

3. Każdorazowo przy zmianach na stanowisku pracy mających wpływ na bezpieczeństwo oraz zmianach w procesie technologicznym, lub przeniesieniu pracownika na inne stanowisko pracy związanym z innymi zagrożeniami pracownik ds. BHP indywidualnie zapoznaje pracowników z  ryzykiem zawodowym w sposób opisany w § 73 pkt. 2.  

4. Karty oceny ryzyka zawodowego oraz listy osób zapoznanych z zagrożeniami na poszczególnych stanowiskach znajdują się w dokumentacji prowadzonej przez pracownika odpowiedzialnego za sprawy BHP.

§ 2. Zmiany do Regulaminu pracy wchodzą w życie po upływie dwóch tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników w sposób ogólnie przyjęty.

§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

   Starosta Sejneński

Andrzej Szturgulewski

 

Metryka strony

Udostępniający: Agnieszka Kujawska, Starostwo Powiatowe w Sejnach

Wytwarzający/odpowiadający: Henryka Pawlukanis

Data wytworzenia: 2012-11-30

Wprowadzający: Henryka Pawlukanis

Data wprowadzenia: 2012-11-30

Data modyfikacji: 2012-11-30

Opublikował: Henryka Pawlukanis

Data publikacji: 2012-11-30