prot_s_11

PROTOKÓŁ Nr XI/07
Rady Powiatu Sejneńskiego
z dnia 28 września 2007 r.
 
Obrady X Sesji Rady Powiatu rozpoczęły się o godz. 12.00 a zakończyły o godz.10.00. Miały one miejsce w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sejnach przy ul. Piłsudskiego 34.
 
Ad. pkt. 1.
 
 Przewodniczący Rady przywitał Radnych i przybyłych Gości. Stwierdził prawomocność obrad na podstawie listy obecności radnych (listy obecności stanowią zał. nr 1 i 2).
Radni nieobecni na Sesji:
- Elżbieta Falejczyk,
- Lucyna Fidrych.
 
Ad. pkt. 2.
 
            Pan Przewodniczący Rady przedstawił porządek obrad:
 
1.            Otwarcie obrad.
2.            Przyjęcie porządku obrad.
3.            Przyjęcie protokołu z X Sesji Rady Powiatu.
4.            Interpelacje i zapytania Radnych.
5.            Informacja p. Starosty z działalności międzysesyjnej Zarządu Powiatu.
6.            Podjęcie uchwały w sprawie zwolnienia Dyrektora ZSO w Sejnach od obowiązku realizacji tygodniowego wymiaru zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2007/2008.
7.            Podjęcie uchwały w sprawie poparcia dla zamiaru budowy lotniska lokalnego w Suwałkach.
8.            Podjęcie uchwały w sprawie składu osobowego Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sejnach.
9.            Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Sejneński w roku 2007.
10.       Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uzgodnienia wartości jednego punktu w złotych niezbędnego do określenia wynagrodzenia zasadniczego pracowników jednostek organizacyjnych Powiatu Sejneńskiego, w tym pracowników na stanowiskach obsługi i pomocniczych.
11.       Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu Sejneńskiego na 2007 r.
12.       Szkolnictwo ponadgimnazjalne na terenie Powiatu Sejneńskiego – diagnoza stanu obecnego prognoza rozwoju placówek szkolnych.
13.       Organizacja pomocy psychologiczno – pedagogicznej na terenie Powiatu Sejneńskiego.
14.       Informacja o zrealizowanych Programach Stypendialnych dla uczniów i studentów.
15.       Przedstawienie protokołu kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach.
16.       Odpowiedzi na interpelacje i zapytania Radnych.
17.       Wolne wnioski i oświadczenia Radnych. 
18.       Zamknięcie obrad.
 
            Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady zarządził głosowanie w sprawie przyjęcia porządku obrad.
W głosowaniu brało udział 13 radnych: 13 radnych głosowało „za” przyjęciem przedstawionego porządku obrad, głosów przeciwnych nie było, nikt nie wstrzymał się od głosu.
 
Ad. pkt 3.
 
            Pan E. Kuklewicz powiedział, że na poprzedniej Sesji zgłaszał wniosek, aby przedstawić mu na piśmie, na jakiej podstawie prawnej została zmieniona przez Przewodniczącego Rady treść wniosku radnego Stanisława Jastrzębskiego dotycząca uchwały w sprawie ustalenia wydatków na programy i projekty realizowane ze środków pochodzących z funduszy strukturalnych.
            Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady powiedział, że widocznie osoba, która pisała protokół nie ujęła, że odpowiedź ma być na piśmie.
 
Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady zarządził głosowanie nad przyjęciem protokołu z poprzedniej Sesji.
W głosowaniu brało udział 13 radnych: 12 radnych glosowało za przyjęciem protokołu, 1 radny wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
Protokół z IX Sesji Rady Powiatu został przyjęty.
 
 Ad. pkt 4.
Pan E. Kuklewicz przekazał dla Pana Przewodniczącego Rady wniosek o podanie podstawy prawnej zmiany wniosku oraz prośbę o udostępnienie protokołów z IX i X Sesji Rady Powiatu , gdyż nie są one opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i odmówiono mu dostępu do tych protokołów /pisma stanowią zał. nr 3 i 4/.
Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady powiedział, że każdy radny, jak i mieszkaniec Powiatu ma dostęp do protokołów, które dostępne są w Biurze Rady Powiatu, może z tego odnotować interesujące go informacje, natomiast nie ma możliwości kserowania dokumentów. Wydaje mi się, że dokumenty są zawsze udostępnione. Zapytał, czy pracownik Biura Rady nie udostępniła komuś protokołów?  
 
            Pani Katarzyna Mikłaszewicz – pracownik Biura Rady Powiatu odpowiedziała, że nie zabraniała nikomu dostępu do protokołów w Biurze Rady Powiatu.
 
            Pan E. Kuklewicz powiedział, że nie zarzuca, że mu nie udostępniono, tylko prosi o odpis, ponieważ nie ma tych informacji w BIP.
 
Pan Przewodniczący Rady powiedział, że zawsze są dokumenty udostępnione w biurze, dodał też, że sprawdzi, czy protokoły są opublikowane w BIP.
 
            Przewodniczący Rady powiedział, że radny Kuklewicz otrzyma odpowiedź na piśmie i ta sprawa zostanie unormowana.
 
Pani A. Witkowska zapytała Pana Burmistrza, czy Rada Powiatu lub też Rada Gminy występowała o możliwość ponownego otwarcia targowiska w Sejnach. Powiat Sejneński jest terenem typowo rolniczym i dla rolników jest to potrzebne. W Augustowie i w Suwałkach targowisko jest czynne, chociaż nie ma tam lepszych standardów.
 
            Pan Burmistrz powiedział, że odpowie na piśmie.
 
Ad. pkt 5.
 
         Pan Starosta przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnejw okresie
 Od 31.08 do 28.09.2007 r. /sprawozdanie stanowi /zał. nr 5/.
 
 
Ad. pkt 6.
 
            Pan J. Łuba - Przewodniczący Rady Powiatu przedstawił projekt uchwały w sprawie zwolnienia Dyrektora ZSO w Sejnach od obowiązku realizacji tygodniowego wymiaru zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2007/2008.
Uwag nie było.
 
            W głosowaniu brało udział 13 radnych: 13 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nie było głosów przeciwnych, nikt nie wstrzymał się od głosu.
 
            W wyniku głosowania podjęto Uchwałę Nr XI/73/07 Rady Powiatu Sejneńskiego z dnia 28 września 2007 r. w sprawie zwolnienia Dyrektora ZSO w Sejnach od obowiązku realizacji tygodniowego wymiaru zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2007/2008 /zał. nr 6/.
 
             
Ad. pkt 7.
 
            Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady Powiatu przedstawił projekt uchwały w sprawie poparcia dla zamiaru budowy lotniska lokalnego w Suwałkach.
Uwag nie było.
 
            W głosowaniu brało udział 13 radnych: 13 radnych głosowało „za” przyjęciem projektu uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
            W wyniku głosowania podjęto Uchwałę Nr XI/74/07 Rady Powiatu Sejneńskiego z dnia 28 września 2007 r. w sprawie poparcia dla zamiaru budowy lotniska lokalnego w Suwałkach /zał. nr 7/.
 
Ad. pkt 8.
 
            Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady powiedział, że wpłynęły pisma z gmin typujące przedstawicieli do Rady Społecznej /zał. nr 8/.
Pan Przewodniczący przedstawił projekt uchwały.
Uwag nie było.
W głosowaniu brało udział 13 radnych: 13 radnych głosowało „za” przyjęciem projektu uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
            W wyniku głosowania podjęto Uchwałę Nr XI/74/07 Rady Powiatu Sejneńskiego z dnia 28 września 2007 r. w sprawie składu osobowego Rady Społecznej przy samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sejnach /zał. nr 9/.
           
Ad. pkt 9.
 
            Pan J. Łuba - Przewodniczący Rady przedstawił projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Sejneński w roku 2007.
Uwag nie było.
 
            W głosowaniu brało udział 13 radnych, 13 radnych głosowało za projektem uchwały, głosów przeciwnych nie było, nikt nie wstrzymał się od głosu.
      W wyniku głosowania Rada Powiatu podjęła Uchwałę Nr XI/76/07 Rady Powiatu Sejneńskiego z dnia 28 września 2007 r. zmieniającą uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Sejneński w 2007 r.  /zał. nr 10/.
 
Ad. pkt. 10.
 
            Pan J. Łuba - Przewodniczący Rady przedstawił projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uzgodnienia wartości jednego punktu w złotych niezbędnego do określenia wynagrodzenia zasadniczego pracowników jednostek organizacyjnych Powiatu Sejneńskiego, w tym pracowników na stanowiskach obsługi i pomocniczych. Pan Przewodniczący dodał, że Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sejnach wystąpiła o zwiększenie wartości punktu do 3,50.
Uwag do projektu uchwały nie było.
 
            W głosowaniu brało udział 13 radnych, 13 radnych głosowało za projektem uchwały, głosów przeciwnych nie było, nikt nie wstrzymał się od głosu.
      W wyniku głosowania Rada Powiatu podjęła Uchwałę Nr XI/77/07 Rady Powiatu Sejneńskiego z dnia 28 września 2007 r. zmieniającą uchwałę w sprawie uzgodnienia wartości jednego punktu w złotych niezbędnego do określenia wynagrodzenia zasadniczego pracowników jednostek organizacyjnych Powiatu Sejneńskiego, w tym pracowników na stanowiskach obsługi i pomocniczych /zał. nr 11/.
             
Ad. pkt. 11.
 
            Pani A. Kimszal – p.o. Skarbnika Powiatu przedstawiła projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu Sejneńskiego.
Uwag do projektu uchwały nie było.
 
            W głosowaniu brało udział 13 radnych, 13 radnych głosowało za projektem uchwały, głosów przeciwnych nie było, nikt nie wstrzymał się od głosu.
      W wyniku głosowania Rada Powiatu podjęła Uchwałę Nr XI/78/07 Rady Powiatu Sejneńskiego z dnia 28 września 2007 r. w sprawie zmian w budżecie Powiatu Sejneńskiego /zał. nr 12/.
 
Ad. pkt. 12.
 
            Szkolnictwo ponadgimnazjalne na terenie Powiatu Sejneńskiego /zał. nr 13/. Pan Przewodniczący Rady zapytał Pana Dyrektora ZSTR w Sejnach, jaki jest powód, że 77 osób nie zdało matury?
            Pan H. Wydra – Dyrektor ZSTR w Sejnach powiedział, że zdawalność matur w szkołach zawodowych jest mniejsza, gdyż poziom wymagania jest taki sam jak w liceach. Stąd wynika ten problem.
 
            Pan E. Kuklewicz powiedział, że skoro przyjęliśmy Gimnazjum od Gminy Sejny, to może przyjąć wszystkie gimnazja z Powiatu Sejneńskiego, a liceum przenieść do budynku pod lasem. Liceum można wtedy przekazać do prowadzenia dla Burmistrza, albo też nadal prowadziłby Powiat.
 
            Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady powiedział, że być może jest to dobry pomysł. Pan Przewodniczący dodał, że padły zarzuty, że promujemy tylko Gimnazjum Sejneńskie; zapytał jednocześnie Pana A. Małkińskiego – Dyrektora ZSO w Sejnach, czy jest możliwe przyjęcie uczniów z innych gmin oraz czy jest możliwe przesunięcie zajęć lekcyjnych, ponieważ uczniowie mają problem z dojazdem na czas na zajęcia lekcyjne.
 
            Pan A. Małkiński – Dyrektor ZSO w Sejnach powiedział, że największy problem mają uczniowie ze Smolan i Gib. Autobus z Gib przyjeżdża o godz. 8.00, więc uczniowie nie są w stanie dotrzeć na czas na zajęcia lekcyjne. Natomiast uczniowie ze Smolan większy problem mają z powrotem do domy, gdyż z ostatniej lekcji muszą się zwalniać. Uczniowie są zwalniani i nie robi się z tym problemów. Przesunięcie godziny rozpoczęcia zajęć lekcyjnych kolidowałoby z przepisami prawnymi, lepszym wyjściem byłoby przesunięcie przyjazdów i odjazdów autobusów.
            Gimnazjum Nr 2 od wielu lat funkcjonuje w budynku ZSO w Sejnach, a nie było w strukturze szkoły; było oddzielne zamknięcie, nie było kontaktu z dyrekcją. Teraz została wyremontowana cała druga kondygnacja, uczniowie z Gimnazjum korzystają ze wszystkich pomieszczeń. Nie ma żadnych narzekań, ani skarg ze strony rodziców, nauczycieli, ani uczniów. Przejęcie Gimnazjum uważa, że było bardo dobrym wyjściem. Obecnie, dzięki Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach, remontowane są pomieszczenia. ZSO w Sejnach jest przygotowane na przyjęcie większej liczby uczniów. ZSO mieści się w dużym budynku i jest możliwe utworzenie dodatkowego pomieszczenia, oczywiście o ile będą pieniądze. Problemem teraz nie jest pozyskanie pieniędzy na remont, ale pozyskanie ludzi do   pracy.
 
            Pan Starosta powiedział, że to co mówił Pan E. Kuklewicz, czyli zmiany w strukturze szkół, można tak powiedzieć, że należy się cieszyć z tego co zostało wykonane. W następnym roku raczej będzie mniejszy problem finansowy w oświacie. Zostało przejęte Gimnazjum, ZSTR w Sejnach przejdzie do prowadzenia pod Ministra Rolnictwa i ta szkoła będzie miała większy budżet, będą pieniądze na kształcenie zawodowe, niedługo radni będą poinformowani o porozumieniu z Wójtem gminy Puńsk w sprawie internatu.
 
Pan Starosta dodał, że jest możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy na szkolenie zawodowe, na każdy zawód po około 100 tys. zł.
Odnośnie szkoły w Puńsku – nie ma tam już takich braków, jakie były planowane na początku roku.
Zdawalność matur jest 100% w liceach, niewielki odsetek nie zdanych matur w liceum profilowanym w Puńsku, dosyć duży w ZSTR.
Pan Starosta powiedział, że zespół kierowniczy nie ma żadnych nadgodzin i może ten czas poświęcić na organizację pracy szkoły, organizowanie kursów.
 
Na salę konferencyjną weszła Pani Lucyna Fidrych.
 
Pan Starosta powiedział, że spotka się z dyrekcją PKS i spróbuje zmienić kursy autobusów. Czasami jest możliwa korekta kursów autobusów.
Odnośnie nauki w Gimnazjum uczniów z innych gmin – jeśli uczniowie z innych gmin będą chciały się uczyć w Gimnazjum Nr 2, to zostanie to rozważone, nie ma rejonizacji w gimnazjach. Najważniejsze to zapewnić wszystkim uczniom swobodną naukę. Jeżeli będą rezerwowe pomieszczenia, to stworzy się dodatkową klasę. W szkole nie może być maksymalnego zagęszczenia.
 
            Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady powiedział, że zwracał uwagę radnym poprzedniej kadencji, aby analizowano oświatę – finanse. Do szkół przekazywano duże dotacje kosztem inwestycji.
 
            Pan A. Małkiński – Dyrektor ZSO w Sejnach powiedział, że nie ma ludzi do pracy. Teraz jest problem z palaczem. W administracji i obsłudze pobory naliczane są na podstawie kwoty bazowej – kwota bazowa to 660 zł. Pracownicy ZSO bardzo mało zarabiają, bo jest niska wartość punktu, po podwyższeniu najniższej średniej krajowej, pracownicy interwencyjni będą zarabiali więcej niż pracownicy na umowę o pracę w ZSO. Pan Dyrektor zwrócił się do Zarządu Powiatu o ponowne przeanalizowanie problemu zwiększenia wartości punktu dla pracowników. Pan Dyrektor dodał, że ZSO w Sejnach ma bardzo dobrych pracowników, ale jest zagrożenie, że odejdą z pracy.
 
            Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady powiedział, że ta sprawa będzie jeszcze analizowana przez Zarząd. Pan Przewodniczący uważa, że pracownik, w miarę możliwości, powinien być godnie wynagradzany.
Więcej uwag nie było.
 
Ad. pkt. 13.
 
            Organizacja pomocy psychologiczno – pedagogicznej  na terenie Powiatu Sejneńskiego /zał. nr 14/. .
Uwag nie było.
 
 
 
Ad. pkt. 14.
 
            Informację z realizacji programów stypendialnych dla uczniów i studentów przedstawił Pan A. Baudzis – Wiceprzewodniczący Rady /zał. nr 15/.
            Pan Starosta powiedział, że młodzież na razie nie skorzysta ze stypendiów. Komisja w Brukseli negatywnie ustosunkowała się do tej formy pomocy. Obecnie czekamy na wytyczne z Urzędu Marszałkowskiego w sprawie stypendiów, najprawdopodobniej otrzymają uczniowie wybitnie uzdolnieni.
 
Ad. pkt. 15.
 
            Pan J. Bludzis przedstawił protokół kontroli w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach /zał. nr 16/. Komisja Rewizyjna stwierdziła, iż w celu dalszego prawidłowego funkcjonowania i utrzymania wymagalnego poziomu świadczonych usług wygospodarować należy dla Centrum Pomocy Rodzinie dodatkowe pomieszczenia lokalowe oraz wesprzeć środkiem transportu i   sprzętem komputerowym.
 
Ad. pkt. 16.
 
            Pan Starosta powiedział, że w przypadku zamknięcia targowiska w Sejnach było trochę nadinterpretacji przepisów przez Urząd Miasta. Nie są one tak restrykcyjne. Pan Starosta zadeklarował, że zainicjuje spotkanie dotyczące dostosowania rynku do handlu zwierzętami.
            Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady Powiatu poprosił Pana Z. Złotorzyńskiego – Powiatowego Lekarza Weterynarii o odpowiedź na temat targowiska w Sejnach.
            Pan Z. Złotorzyński, powiedział, że najprawdopodobniej zamknięcie targowiska jest kwestią ekonomiczną. Przy takiej ilości sprzedawanych zwierząt nie jest to opłacalne. Na dostosowanie targowiska do obowiązujących przepisów trzeba wyłożyć około 150 tys. zł a zarobki z handlu wyniosą około 10 tys. zł.  Koszty dostosowania są ogromne, a później trzeba to utrzymać. U nas są pojedyncze przypadki sprzedawania zwierząt. Ponadto jest dużo przepisów, które są nieżyciowe, ale należy ich przestrzegać. W październiku będzie kontrola Unii Europejskiej.
 
            Pan Starosta powiedział, że jeśli nie uda się otworzyć ponownie tego targowiska to poprosi się Wójta Gminy Sejny, aby otworzył targowisko na swoim terenie, być może dla niego będzie się to opłacało.
 
            Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady Powiatu zapytał o zmiany w przepisach dotyczących obrotu zwierzętami. Prośba, aby taką interpretację zamieścić w lokalnej gazecie, gdyż rolnicy mają problem.
 
            Pan Z. Złotorzyński powiedział, że w obrocie krajowym nic się nie zmieniło. Natomiast w obrocie zagranicznym, rolnik musi wiedzieć, gdzie zwierzę ma trafić i jaki jest jego cel przeznaczenia. Obecnie nie wie tego ani rolnik, ani nawet osoba, która kupuje zwierzęta. To się będzie musiało zmienić.
 
 
 
Ad. pkt. 17.
 
            Pan J. Łuba - Przewodniczący Rady powiedział, że spotkał się z nieprzyjemną sytuacją na Sesji w Gibach, gdzie były głosy naszych radnych, że Pan Józef Miszkiel – radny jest przeciwko Gminie Giby. Pan Przewodniczący przeprosił za powstałą sytuację, gdyż radni, którzy tak mówili, nie przeproszą.
Przewodniczący Rady zwrócił się do przedstawicieli Gmin, aby o zdarzeniach na drogach informowali Powiatowy Zarząd Dróg w Sejnach, gdyż oni najszybciej mogą zareagować.
Do 15 października br. każdy radny ma możliwość złożenia wniosku do projektu budżetu, należy tylko wskazać skąd wziąć środki. U Pani Skarbnik można się dowiedzieć jakie pieniądze przewidziane są w budżecie.
 
            Pan Starosta powiedział, że wnioski z protokołu komisji Rewizyjnej zostaną zrealizowane. Obecnie remontowane są pomieszczenia dla Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących, najprawdopodobniej Poradnia po nowym roku będzie już funkcjonowała w nowych pomieszczeniach. Po przeniesieniu w budynku na Piłsudskiego 34 będą wolne pomieszczenia dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Na razie panowie z ochrony środowiska i rolnictwa zostaną przeniesieni do mniejszego pokoju a leśniczy do budynku głównego Starostwa, natomiast ten większy pokój będzie dla Centrum.
 
Pani M. Puza opuściła salę obrad.
 
            Pan Starosta dodał, że Centrum Pomocy Rodzinie ma opracowany wniosek na zakup samochodu, a na razie będzie Starostwo wspomagać swoim samochodem, bo wyjazdów Centrum ma bardzo dużo.
Odnośnie budowy dróg – pieniądze są bardzo małe. Pan Starosta rozmawiał z Marszałkiem Kamińskim, są bardzo małe środki na budowę dróg. Pan Starosta dodał, że Zarząd będzie się starał, aby w każdej gminie wykonać jakiś odcinek drogi, będzie aplikował w każdym możliwym programie. Na dzień dzisiejszy największe szanse na remont w Województwie Podlaskim ma droga Poćkuny – Berżniki. Obecnie jest analizowana w Brukseli. Sprawa dróg jest cały czas otwarta.
 
            Pan Starosta powiedział, że Pan Dyrektor W. Kwaterski musiał wyjść, ponieważ w Szpitalu Wojewódzkim rozpoczęła się ewakuacja pacjentów.
 
            Pan Starosta powiedział, że podwyższenie wartości punktu dla szkół będzie jeszcze analizowana, będą rozmowy z dyrektorami i księgowymi.
            Pan Starosta zwrócił się z prośba do przedstawicieli rad Gmin, aby zweryfikowali umowy rolników na wywóz śmieci, a razem z nakazem podatkowym również dla turystów przysłać przypomnienie o konieczności nawiązania umów na wywóz śmieci. Część rolników nawiązała już umowy, ale muszą wynosić śmieci do głównej drogi. To jest dla rolników ogromny problem, bo czasami musza nosić bardzo daleko. Jeśli Zakład Gospodarki Komunalnej nie zmieni postępowania to najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie firmy konkurencyjnej.
Następną niepokojącą sprawą jest sprzątanie uli. Do niedawna pracownicy Zakładu Gospodarki i Urzędu Miasta zamiatali ulice, a następnie wspólnie z Zarządem Dróg zbierali te śmieci. Teraz to się skończyło. Prawdopodobnie marzeniem Zakładu Gospodarki jest, aby Powiat płacił za sprzątanie. Na Sesji w Urzędzie Miasta padła interpelacja, że ulice są brudne. Chcemy, aby dalej to niepisane porozumienie trwało, my możemy wspomóc Gospodarkę Komunalną innymi działaniami.
Minister podtrzymał decyzję wydaną przez Starostę dotyczącą budowy po krawędzi działki dla jednego z mieszkańców Sejn. Teraz zatoczka przy Przedszkolu jest budowana, zmieni się organizacja ruchu.
Pan Starosta powiedział też o remoncie przy ul. Łąkowej w Sejnach. Pan Bizio przywiózł po najniższych kosztach żwir, natomiast gdy pękła rura, to Zakład Gospodarki Komunalnej za skręcenie rur wystawił fakturę na 380 zł.
Pan Starosta dodał, że bardzo dobrze układa się współpraca z Gminami. Nie ma żadnych problemów.
 
            Pan J. Łuba – Przewodniczący Rady przypomniał o wniosku Pana S. Jastrzębskiego o głosowanie imienne. Regulamin Rady Powiatu przewiduje taką możliwość, radny ma prawo zgłosić wniosek o głosowanie imienne, a następnie taki wniosek podlega akceptowaniu przez Radę Powiatu.
 
            Przewodniczący Rady powiedział, że jest budowany Klasztor Karmelitanek i radni mogą wesprzeć finansowo tę budowę. Pieniądze można złożyć w Biurze Rady Powiatu a następnie zostaną przekazane dla Sióstr.
 
            Przewodniczący Rady powiedział też, że Pan Józef Miszkiel jest kandydatem na posła RP.
 
Przewodniczący Rady zakończył obrady wypowiadając słowa "Zamykam obrady XI Sesji Rady Powiatu”.
 
 
 
      Protokołowała                                                                                       Przewodniczył
 
 Katarzyna Mikłaszewicz                                                                             Jan Łuba 
 
 
 
 
 
 
 
 

Metryka strony

Udostępniający: Katarzyna Mikłaszewicz - Biuro Rady Powiatu

Wytwarzający/odpowiadający: Katarzyna Mikłaszewicz

Wprowadzający: Katarzyna Mikłaszewicz

Data wprowadzenia: 2007-11-21

Data modyfikacji: 2007-11-21

Opublikował: Henryka Ropel

Data publikacji: 2007-11-21